Oficjalny blog Starterfirm

O "Mobilegeddon" (powszechna nazwa dla aktualizacji) mówiło się już od dłuższego czasu, lecz faktycznie potwierdzona została w połowie maja bieżącego roku.

Responsywny projekt strony internetowej.

Responsywność strony kluczem do sukcesu w świetle nowej aktualizacji algorytmu Google

Pierwsze próby wprowadzenia tej aktualizacji miały miejsce już w kwietniu, ale nie przyniosły znaczących zmian. Jednakże, te działania były wyraźnym sygnałem dla stron internetowych, które nie spełniają wymogów mobilności. Teraz, z nową aktualizacją algorytmu Google, strony nieprzystosowane do urządzeń mobilnych mogą spodziewać się obniżenia swojego rankingu w wynikach wyszukiwania.

Jak aktualizacje algorytmu Google wpłyną na Twoją stronę?

Według informacji potwierdzonych przez Johna Muellera, strony nie przystosowane do urządzeń mobilnych muszą liczyć się z obniżeniem rankingu w wynikach Google. Brak dostosowania do wyświetleń na telefonach i tabletach wpłynie na pozycję strony w wyszukiwarce.

Taka aktualizacja dotknie w szczególności strony słabsze, o niskim trust ranku (współczynnik zaufania). Z całą pewnością będzie dotkliwa dla strony, które nie posiadają wartościowych treści. Tym samym, strony o silnym sygnale rankingowym i wartościowym contencie, pomimo braku dostosowania - mają szansę utrzymania się na dotychczasowych pozycjach.

Na czym polega najnowsza aktualizacja algorytmu Google?

Strona przyjazna dla urządzeń mobilnych - jak to sprawdzić?

Najłatwiej przeanalizować stronę na dostępnych nam urządzeniach mobilnych (telefonach, tabletach). Możemy wybrać też druga opcję, sprawdzając tę kwestię online, przy pomocy strony https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/?hl=PL. Dzięki takiej pomocy ze strony Google mamy szansę zobaczyć, jak nasza strona wyświetla się w różnych rozdzielczościach.

Aktualizacja strony google - Dlaczego warto dostosować stronę do wymogów mobilnych?

Nie ma wątpliwości co do odpowiedzi na to pytanie, zawsze warto zadbać o dostosowanie swojej strony do urządzeń mobilnych. Bez względu na wprowadzone aktualizacje, strona przyjazna urządzeniom mobilnym ma szansę zwiększyć konwersję i wzrost zainteresowania wśród użytkowników.

Dostosowanie strony do urządzeń mobilnych jest nie tylko ważne ze względu na aktualizacje algorytmu Google, ale także może znacząco zwiększyć konwersję i zainteresowanie użytkowników. Jeśli Twoja strona wymaga odpowiednich dostosowań, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz kontaktu z naszym biurem, aby omówić kluczowe aspekty mobilnej wersji Twojej strony.

Poznaj opinie naszych klientów

Opinia klientki

Jesteśmy zadowoleni z naszej współpracy z Pana firmą. Potraficie wprowadzić w życie nasze pomysły. Cenię najbardziej szybkość reakcji w wprowadzaniu zmian na stronie i sprawną komunikację.

- Izabela Krupa
Housekrup

Agencja interaktywna Starterfirm
Telefon: (+48) 884 889 447
E-mail: biuro@starterfirm.pl
Kraków, ul. Bosaków 5A / 87A

Wszelkie prawa do treści niniejszej strony zastrzeżone
© Michał Pytko IP Studio.